Найбільший у світі телескоп дасть можливість вивчати екзопланети Автор: Lesly · Опубліковано: 27.04.2010 13:27 · Розділ: Техніка

На вершині гори Армазонес, висота якої складає 3 тисячі метрів над рівнем моря (пустеля Атакама, Чилі) буде зведено найбільший телескоп у світі. Місце для будівництва вибирали фахівці із Європейської організації астрономічних досліджень.

Тривимірна модель майбутнього телескопа. Фото взято з сайту eso.org
Тривимірна модель майбутнього телескопа. Фото взято з сайту eso.org

Телескоп E-ELT (European Extremely Large Telescope) діляться своїми планами астрономи, буде настільки потужним, що якість отриманих з його допомогою зображень в 15 разів перевершуватиме якість знімків, отриманих з допомогою орбітального телескопа Hubble. Більш того, обсерваторія нового покоління дасть можливість спостерігати за планетами, які знаходяться за межами Сонячної системи.

Діаметр головного дзеркала телескопа, що буде складатися із 984 сегментів шириною 1,45 м кожен, сягатиме 42 метрів. Передбачається, що новий телескоп почне роботу в 2018 році, а його будівництво стартує вже через рік. Вартість цього проекту становить близько 1 млрд. євро.

Вибір місця для будівництва нового телескопа не був випадковим: в пустелі Атакама небо залишається безхмарним близько 320 ночей на рік, що якнайкращим чином сприятиме проведенню астрономічних досліджень.

Джерело: bbc.co.uk


Інші новини розділу

 • Топ 10 цікавих фактів про механічні годинники

  Топ 10 цікавих фактів про механічні годинники · Jane Holiday · 13.07.2017 11:39

  Механічний годинник – винахід минулого, який досі захоплює та вражає. Рідко можна зустріти людей, які не мріяли б придбати оригінальний механічний годинник, адже це прикраса, яка може стати родинною цінністю та переходити з покоління в покоління. Придбати оригінальний механічний годинник, який прослужить не лише вам, а й наступним поколінням, можна за посиланням http://www.timestyle.com.ua. Пропонуємо вам декілька цікавих фактів про механічні годинники, які не зустрінеш в офіційних джерелах.


 • Технології та люди - опора сучасного світу

  Технології та люди - опора сучасного світу · Jane Holiday · 16.05.2017 10:04

  Життя сучасних людей спливає в такому невгамовному ритмі,що ми справді не встигаємо насолодитися усіма прекрасними моментами. Хто як не студенти розуміють, що таке швидкоплинність часу? Молоді люди завжди спішать жити, хочуть усе встигнути.


 • Інфрачервоний нагрівач для клавіатури не дасть замерзнути вашим рукам

  Інфрачервоний нагрівач для клавіатури не дасть замерзнути вашим рукам · kseniya_www · 28.03.2017 15:47

  Деякі виробники ноутбуків, і зокрема Asus, спеціально роблять підігрів робочої поверхні навколо тачпада, щоб користувачеві було комфортно працювати.


 • Правила що збережуть техніку при вимкненні електроенергії

  Правила що збережуть техніку при вимкненні електроенергії · Anastasia · 02.02.2017 17:53

  Останнім часом на території нашої держави почастішали перебої постачання електроенергії, що може призвести до поломок побутової техніки та гаджетів, які підключені до мережі. Основну небезпеку спричинює не зникнення електрики, а скачки напруги, що виникають, коли мережа з’являється знову.


 • Інтер’єр балкону

  Інтер’єр балкону · Anastasia · 12.12.2016 19:29

  Квартирне питання – одне із найбільш важливих у нашому житті. Дизайнери пропонують безліч варіантів облаштування житла на будь-який смак. Для збільшення простору та через брак робочого місця все частіше із балконів реорганізовують ложі та самостійні кімнати, які можна комфортно, а головне функціонально оздобити.