Розроблено систему, що дозволяє керувати автомобілем з допомогою погляду Автор: Lesly · Опубліковано: 27.04.2010 12:19 · Розділ: Нові технології

Сьогодні все більше речей, існування яких ще зовсім недавно вважалося нереальним, стають незамінними в нашому житті. Вчені переконані, що так буде і з їхнім черговим винаходом, пристроєм, що дає можливість керувати автомобілем з допомогою тільки погляду.

Система eyeDriver дає можливість здійснювати керування транспортним засобом з допомогою тільки погляду. Фото взято з сайту zhelezyaka.com
Система eyeDriver дає можливість здійснювати керування транспортним засобом з допомогою тільки погляду. Фото взято з сайту zhelezyaka.com

Розробили цю технологію німецькі спеціалісти з Вільного університету Берліна. А демонстрація всіх можливостей та переваг новинки пройшла на території колишнього аеропорту. Подібний прорив в сфері автомобілебудування став можливим завдяки розробленому спільно з фахівцями з компанії SensoMotoric Instruments програмному забезпеченні під назвою eyeDriver.

Система фіксує рух очей водія, після чого отримана інформація трансформується в сигнали, які передаються на кермо. Для цього розробники передбачили дві камери, одна з яких спостерігає за рухом ока людини, а інша направлена в ту сторону, куди дивиться водій. На даному етапі для нормальної роботи системи використовується інфрачервоний світлодіод для підсвічування очей та ноутбук зі спеціальним ПЗ.

Нижче наведена відеозйомка випробувань Системи eyeDriver на території колишнього аеропорту.

Джерело: zhelezyaka.com


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.