Танці покращують стан здоров’я у літніх людей Автор: Lesly · Опубліковано: 27.04.2010 10:04 · Розділ: Цікаві факти

Американські дослідники з Університету штату Міссурі рекомендують літнім людям не нехтувати танцями, адже це не тільки спосіб гарно провести час, але й покращити стан здоров’я. За результатами їхніх досліджень, звичка танцювати покращує відчуття рівноваги та швидкість ходьби у літніх людей.

По результатах двохмісячного дослідження, в ході якого учасники експерименту відвідали 18 танцювальних уроків, що проводилися за спеціально розробленою для літніх людей програмою (яка включала танці та окремі хореографічні елементи) було встановлено, що танці здатні підсилювати координацію рухів та покращити якість ходьби.

Звичка танцювати покращує відчуття рівноваги та швидкість ходьби у літніх людей. Фото взято з сайту wellheeledwomen.net
Звичка танцювати покращує відчуття рівноваги та швидкість ходьби у літніх людей. Фото взято з сайту wellheeledwomen.net

Крім того, такі заняття суттєво знижують ризик падінь та захищають від складних травм, лікування яких в старшому віці, як відомо, проходить досить довго і складно. Покращення відчули і самі учасники: багато з них виявили бажання продовжити заняття танцями в майбутньому.

Вчені відкрили ще одну цікаву закономірність: чоловіки старшого віку почуваються більш впевнено, охоче виходять на танцювальний майданчик і танцюють із задоволенням, а представниці слабкої статі зазвичай комплексують. Саме тому в танці кавалерам часто не вистачає партнерок, розповідають науковці.

Загалом, дослідники встановили, що завдяки підвищенню рухової активності під час занять танцями, покращується загальний стан здоров’я людей старшого віку. Більш того, таке захоплення може розглядатися як відмінна профілактика серйозних травм.

Джерело: rosbalt.ru


Інші новини розділу