Сонячна обсерваторія NASA передала перші знімки Автор: Lesly · Опубліковано: 26.04.2010 15:39 · Розділ: Наука

Астрономи отримали перші знімки сонця, виконані з високою роздільною здатністю, з нової сонячної обсерваторії NASA SDO (Solar Dynamics Observatory - обсерваторія для вивчення динаміки процесів, які відбуваються на Сонці).

Розширення переданих обсерваторією знімків вдесятеро вище, ніж у зображень стандарту HDTV. На відзнятих з допомогою SDO фотографіях видно деталі, які раніше були недоступні для апаратів, що вивчають Сонце. Оптика, яка встановлена на космічній обсерваторії, відобразила не тільки поверхню світила, але й характеристики матерії, що викидається зіркою.

Ультрафіолетовий знімок Сонця, отриманий з допомогою SDO 30 березня 2010 року. Різними кольорами позначено різні температури: червоним позначено відносно низькі температури (близько 60 тис. градусів за Цельсієм); ділянки позначені синім та зеленим більш гарячі (понад мільйон градусів Цельсія). Фото взято з сайту nasa.gov
Ультрафіолетовий знімок Сонця, отриманий з допомогою SDO 30 березня 2010 року. Різними кольорами позначено різні температури: червоним позначено відносно низькі температури (близько 60 тис. градусів за Цельсієм); ділянки позначені синім та зеленим більш гарячі (понад мільйон градусів Цельсія). Фото взято з сайту nasa.gov

За допомогою SDO астрономи розраховують дослідити магнітне поле Сонця, зокрема, особливості його утворення та перетворення "накопиченої" полем енергії в потужні викиди, а також вплив на земну атмосферу процесів, які відбуваються на зірці. Прилади апарату дозволяють проводити спостереження в широкому діапазоні ультрафіолетових хвиль.

Сонячна обсерваторія була запущена в космос 11 лютого 2010 з космодрому на мисі Канаверал. На орбіту SDO вивела ракета-носій Atlas V. Науковці розраховують, що обсерваторія пропрацює п'ять років.

Джерело: nasa.gov


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.