На Місяці виявлено величезні брили льоду Автор: Lesly · Опубліковано: 26.04.2010 12:16 · Розділ: Наука

Дослідники на чолі з доктором Полом Спудісом з американського інституту Місяця і планет оприлюднили відкриття про наявність великих покладів льоду в кратерах північного полюса Місяця.

Блоки замерзлої води, товщина яких сягає від одного до трьох метрів, були виявлені у затінених кратерах індійським апаратом Chandrayaan 1 у лютому-квітні минулого року, а зараз вченим вдалося розшифрувати передану ним інформацію.

Місячних запасів льоду вистачить для забезпечення космонавтів водою і паливом. Фото взято з сайту fundraw.com
Місячних запасів льоду вистачить для забезпечення космонавтів водою і паливом. Фото взято з сайту fundraw.com

Науковці припускають, що можливим джерелом льоду на планеті могли бути комети, які врізалися в Місяць багато років тому. Проте, існує й інша теорія: водень із сонячного вітру, який накопичувався тут роками, міг прореагувати із кисневмісними мінералами супутника.

За розрахунками астрофізиків, на північному полюсі в загальному може бути близько 600 мільйонів кубометрів льоду. Про відкриття такої величезної кількості льоду на Місяці дослідники навіть мріяти не могли. Цього запасу цілком вистачить для забезпечення космонавтів водою і паливом (при її розкладанні електролізом).

Зважаючи на те, що на супутнику Землі найнижчі в Сонячній системі температури (або від -243 до -248 ° C) лід не може випаруватися. Як і інші дослідники, що знаходили на Місяці які-небудь цікаві місця, Спудіс стверджує, що саме на північний полюс необхідно висилати майбутні роботизовані місії.

Джерело discovery.com


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.