З раком товстої кишки можна боротися за допомогою болезаспокійливих засобів Автор: Lesly · Опубліковано: 26.04.2010 13:23 · Розділ: Медицина

Працівники Онкологічного центру у Філадельфії (США) встановили, що нестероїдні протизапальні засоби знижують ймовірність виникнення раку товстої кишки та передракових поліпів.

В результаті проведеного вченими дослідження було встановлено, що препарат напроксен, який реалізується під брендами Aleve, Anaprox і Naprosyn, здатен блокувати зміни, що відбуваються на молекулярному рівні та ведуть до розвитку онкологічних захворювань.

Ракові клітини кишечника. Фото взято з сайту rxlist.com
Ракові клітини кишечника. Фото взято з сайту rxlist.com

Дослідження, проведене на лабораторних мишах, дало можливість встановити, що для пригнічення розвитку злоякісних пухлин в товстій кишці більш ефективна досліджена вченими форма напроксену NO-naproxen, ніж стандартна. Крім того, NO-naproxen знижує прояви шлунково-кишкової токсичності - звичайного побічного ефекту від вживання нестероїдних протизапальних препаратів.

Серед американців рак товстої і прямої кишок за частотою є третьою причиною смерті внаслідок онкологічних захворювань. За розрахунками медиків, в поточному році ці захворювання заберуть життя 50 тисяч чоловік. Незважаючи на такий високий показник, за даними Американського онкологічного товариства, за останнє десятиліття рівень смертності від раку кишечника знизився майже на 20%.

Науковці прогнозують, що до 2020 року смертність від раку кишечника знизиться в порівнянні з показником 2000-го року вдвічі, оскільки рак товстої кишки буде діагностуватися на ранніх стадіях, а хіміотерапія стане більш ефективною.

Джерело compulenta.ru


Інші новини розділу