Cамці мавп використовують своє потомство для знайомств Автор: Lesly · Опубліковано: 26.04.2010 14:31 · Розділ: Природа

Часто буває, що чоловік, який прогулюється зі своїм малюком, привертає увагу жінок і викликає дружелюбність з боку чоловіків. Виявляється, цією перевагою вміють користуватися не тільки люди: за даними фахівців з Німецького центру вивчення приматів, самці мавп є не менш винахідливими.

Деякі мавпи-самці використовують малюків як засіб завоювання довіри самок і підняття по ієрархічній драбині в очах суперників-самців. Про це свідчать результати спостереження, проведеного німецькими науковцями у французькому природному парку, де мавпи живуть у вільних умовах, близьких до природних.

Деякі мавпи-самці використовують малюків як засіб завоювання довіри самок і підняття по ієрархічній драбині в очах суперників-самців. Фото взято з сайту academic.ru
Деякі мавпи-самці використовують малюків як засіб завоювання довіри самок і підняття по ієрархічній драбині в очах суперників-самців. Фото взято з сайту academic.ru

Вчені спостерігали поведінку Берберійських макак (Macaca sylvanus), які протягом тривалого часу носять на собі маленьких макак. Вовтузячись із малюками, вони не тільки викликали інтерес самок (що можна пояснити, адже вони бачили, що перед ними гарні потенційні батьки), але й набували більше друзів серед інших самців. А розширення кола знайомств вело до просування дбайливого самця по соціальних сходах.

Цікаво і те, що цей спосіб підняття по соціальних щаблях не такий вже безневинний: макаки, які вовтузяться з молодняком, переживають значно більше стресів, ніж самці, не зайняті вихованням. Цілком імовірно, що частий жалібний плач малюків викликає у макак таку ж насторожену реакцію, яку плач дитини викликає у нормальної дорослої людини, - підсумовують біологи.

Джерело: discovery.com


Інші новини розділу