Живі організми, які не відчувають запаху їжі, живуть довше Автор: Lesly · Опубліковано: 26.04.2010 10:03 · Розділ: Наука

Скотт Плетчер з університету Мічигану та його колеги з інших інститутів США вивчали, як впливають на тривалість життя мушок дрозофіл певні запахи і нюх в цілому.

Факт, що обмеження кількості вживаних калорій продовжує життя багатьом живим організмам (серед яких не тільки черв'яки, а й примати, щоправда, з приводу людини вчені ніяк не визначаться) відомий давно. Проте, деякі вчені схильні вважати, що ключову роль тут відіграє зовсім не кількість їжі, а запахи.

На тривалість життя суттєво впливають рецептори CO<sub>2</sub>, які сигналізують мушкам про те, що десь поблизу є смачна їжа. Фото взято з сайту oursurprisingworld.com
На тривалість життя суттєво впливають рецептори CO2, які сигналізують мушкам про те, що десь поблизу є смачна їжа. Фото взято з сайту oursurprisingworld.com

Зокрема, у 2004 році було встановлено, що видалення нюхових у черв’яків не просто позбавляє їх цього почуття, але продовжує їм життя. Свого часу аналогічний експеримент Плетчер провів із дрозофілами, в результаті чого комахи жили на 20% довше. А нещодавно було встановлено, що на тривалість життя суттєво впливають рецептори CO2, які сигналізують мушкам про те, що десь поблизу є смачна їжа.

Науковці виростили мушок, в яких були відсутні рецептори вуглекислого газу. Годували комах як звичайно. Така операція жодним чином не вплинула на тривалість життя чоловічих особин дрозофіли, натомість, жіночі прожили в середньому на 30% довше за контрольну групу; при цьому вони мали більшу масу, характеризувалися підвищеною стійкістю до стресів і дали життя нормальному потомству.

Біологи припускають, що внаслідок відсутності чутливості до CO2 в мозок не поступають сигнали про наявність їжі. Тому організм починає економити запаси, готуючись до виживання.

Джерело: sciencemag.org


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.