Суд зобов’язав вчених виплатити індіанцям компенсацію за вторгнення в життя племені Автор: Lesly · Опубліковано: 26.04.2010 11:09 · Розділ: Події у світі

Члени племені хавасупаі, що населяє район Великого Каньйону (США), відсудили у дослідників з університету штату Арізона 700 тисяч доларів за те, що ті, взявши зразки ДНК для вивчення схильності людей племені до діабету, провели ще багато інших досліджень.

У порівнянні з середніми значеннями, у хавасупаі частота захворюваності на діабет порівняно вища. Саме тому фахівці зацікавилися цим явищем і ще в 90-тих роках взяли зразки крові у представників племені. Проте науковці не обмежилися вивченням тільки схильності до діабету, а використовували виділений з крові генетичний матеріал для аналізу походження племені і його міграцій у минулому, оцінки частоти близькоспоріднених зв’язків, схильності до шизофренії та інших захворювань.

Племя хавасупаі населяє район Великого Каньйону (США). Фото взято з сайту 7usa8.com
Племя хавасупаі населяє район Великого Каньйону (США). Фото взято з сайту 7usa8.com

У 2003 році індіанці подали позов до суду за те, що вчені незаконно вторглися в приватне життя племені і не пояснили їм, навіщо беруть зразки крові. За завдану моральну шкоду (найбільше їх зачепив той факт, що отримані дослідниками дані про шляхи міграції племені суперечили міфам) хавасупаі вимагали від науковців 75 мільйонів доларів.

У ході судового процесу сторони домовилися про меншу суму компенсації. Крім того, університет взяв на себе зобов’язання допомогти хавасупаі в пошуку коштів на будівництво лікарні та школи, а також погодився повернути племені близько 200 зразків крові, що зберігаються в холодильнику.

Індіанці мають намір поховати ці зразки з дотриманням особливих обрядів для того, щоб звільнити духів, які в них живуть.

Джерело: lenta.ru


Інші новини розділу