У шанувальників штучного загару розвивається залежність від солярію Автор: Lesly · Опубліковано: 23.04.2010 14:36 · Розділ: Цікаві факти

Штучний загар, що останнім часом став дуже популярним серед молоді, не виходить з моди незважаючи на те, що медики попереджають про можливі ризики для здоров’я. Наступним відкриттям дослідників стало те, що солярій здатен викликати залежність.

Американські вчені Кетрін Мошер і Шерон Даноф-Берг провели дослідження, метою якого було вивчити ступінь залежності від соляріїв у підлітків. Для цього вони опитали 421 студента за схемою, що зазвичай використовується для тестування залежності у наркоманів і алкоголіків.

Серед 229 студентів, які відвідували солярій, середня кількість візитів за останній рік склала 23 рази, тобто, один раз на 2-3 тижні. При цьому, в кожних двох студентів з п'яти була виявлена залежність від солярію. Цікаво і те, що підлітки, в яких було виявлено залежність від солярію, частіше зловживали спиртними напоями та наркотиками, крім того, в них було виявлено підвищену тривожність.

У Великобританії щорічно реєструється, щонайменше, 370 випадків розвитку раку шкіри і 100 смертей внаслідок відвідування солярію. Фото взято з сайту solaryi.ru
У Великобританії щорічно реєструється, щонайменше, 370 випадків розвитку раку шкіри і 100 смертей внаслідок відвідування солярію. Фото взято з сайту solaryi.ru

Науковці зробили висновок, що регулярне відвідування солярію можна порівняти з алкогольною та наркотичною залежністю. На їхню думку, людей з особливо вираженими симптомам такої залежності необхідно лікувати.

Однак, не всі вчені погоджуються з результатами, стверджуючи, що дослідження було проведене недостатньо чітко й прискіпливо

Треба сказати, що питання штучного загару досить широко обговорюються на різних рівнях, що не дивно, зважаючи на те, що тільки у Великобританії щорічно реєструється, щонайменше, 370 випадків розвитку раку шкіри і 100 смертей внаслідок відвідування солярію. А найпоширенішою формою раку, виникнення якої пов’язують із штучним загаром, серед двадцятилітніх жінок стала меланома.

Саме тому в кінці року в Англії і Уельсі вступить в дію закон, що забороняє особам, віком до 18 років, користуватися солярієм. Також будуть визнані незаконними кабінки-автомати для отримання штучного загару. Причиною для прийняття такого рішення стали кілька випадків, коли діти отримали сильні опіки, скориставшись кабінками самостійно.

Джерело: newsru.com


Інші новини розділу