Платтяні воші з'явилися 190 тисяч років тому Автор: Lesly · Опубліковано: 23.04.2010 11:15 · Розділ: Наука

Дослідники з'ясували, коли з'явилися платтяні воші, що, на їхню думку дає можливість з’ясувати, коли люди винайшли одяг. Результати своєї роботи вчені представили на щорічній зустрічі Американської асоціації фізичних антропологів.

В ході дослідження біологи проаналізували ДНК платтяних та головних вошей і визначили, що вони виділилися в окрему групу близько 190 тисяч років тому. Більшість учених схильна вважати, що платтяні воші могли з'явитися тільки після того, як люди почали виготовляти одяг, оскільки ці істоти мешкають в складках тканини.

Платтяні воші могли зявитися тільки після того, як люди почали виготовляти одяг, оскільки ці істоти мешкають в складках тканини. Фото взято з сайту floridafrontier.com
Платтяні воші могли зявитися тільки після того, як люди почали виготовляти одяг, оскільки ці істоти мешкають в складках тканини. Фото взято з сайту floridafrontier.com

Раніше вважалося, що платтяні воші з'явилися близько 70 тисяч років тому. Такі висновки були зроблені після аналізу зразків мітохондріальної ДНК – генетичного матеріалу, який міститься в клітинних органелах мітохондріях. Ці дані часто використовують, для встановлення тимчасових рамок тих чи інших еволюційних подій. Однак розмір ядерної ДНК в сотні тисяч разів перевищує розміри ДНК з мітохондрій і містить набагато менше інформації. Цього разу дослідники вивчили мітохондріальний та ядерний генетичний матеріал, що дало можливість зробити більш точні висновки.

Дослідники стверджують, що отримані ними дані не суперечать існуючим уявленням про міграції людей. Близько 190 тисяч років тому предки сучасної людини (найімовірніше, Homo erectus та неандертальці вже почали заселяти більш холодні території, де їм потрібен був одяг.

Джерело: moscow-info.org


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.