Інтелектуальні ігри не підвищують розумових здібностей людини Автор: Lesly · Опубліковано: 21.04.2010 15:36 · Розділ: Цікаві факти

Британські вчені запевняють, що вправи для мозку, спрямовані на підвищення загальних розумових здібностей людей, не приносять користі. За їхніми даними, ігри розроблені для тренування пам'яті, прийняття рішень, планування, покращення навичок орієнтування в просторі і уваги, здатні покращити виконання тільки тих завдань, з якими люди стикаються під час тренування, не покращуючи швидкість та якість виконання навіть споріднених розумових завдань.

В ході дослідження було задіяно майже 11,5 тисяч добровольців. Спочатку учасники пройшли тестування на визначення рівня розумових здібностей, після чого протягом шести тижнів повинні були хоча б 10 хвилин на день приділяти іграм на розвиток інтелекту.

Індустрія компютерних інтелектуальних ігор не приносить людям, які бажають підвищити свій інтелектуальний рівень, ніякої користі. Фото взято з сайту ximnet.com.my
Індустрія компютерних інтелектуальних ігор не приносить людям, які бажають підвищити свій інтелектуальний рівень, ніякої користі. Фото взято з сайту ximnet.com.my

Набір вправ, запропонованих учасникам, був складений з великої кількості комерційно доступних програм, які, за словами їхніх розробників, покращують загальні розумові здібності людини. Через шість тижнів добровольці пройшли повторне тестування, по результатах якого з’ясувалося, що ефективність подібних ігор дорівнює нулю. Єдиним покращенням була здатність швидше виконувати завдання, які зустрічалися під час виконання вправ.

"Результати абсолютно чіткі. Ми не виявили статистичної різниці між покращеннями, що спостерігалися у тих, хто пройшов розроблену нами програму інтелектуальних ігор, і тими людьми, які свій час проводили в інтернеті", - підсумував керівник дослідження Едріан Оуен.

З цього можна зробити висновок, що багатомільйонна індустрія комп'ютерних інтелектуальних ігор не приносить людям, які бажають підвищити свій інтелектуальний рівень, ніякої користі.

Джерело: inforotor.ru


Інші новини розділу