Кількість віртуальних злочинів стрімко зростає Автор: Lesly · Опубліковано: 21.04.2010 13:21 · Розділ: Кримінал

За даними корпорації Symantec, яка займається розробкою програмного забезпечення в сфері інформаційної безпеки, кількість зловживань у Всесвітній мережі за період 2009 року збільшилася на 71 відсоток в порівнянні з попереднім роком. Треба сказати, що переважна більшість хакерських атак не шкідливі, але кожні 4,5 секунди здійснюється втручання, яке приносить реальну шкоду.

Щосекунди в світі здійснюється в середньому сто хакерських атак. Фото взято з сайту simflight.com
Щосекунди в світі здійснюється в середньому сто хакерських атак. Фото взято з сайту simflight.com

Тільки за минулий рік фахівці Symantec зареєстрували 2,9 млн. вірусів, "троянів" та інших шкідливих програм, половина з яких не мала аналогів у минулому. А пояснюється це різким збільшенням кількості простих програм, з допомогою яких віруси можуть створювати навіть хакери-початківці.

Крім того, все частіше, розповідає експерт Symantec Тоні Осборн, кібер-злочинці створюють бот-мережі з комп'ютерів-"зомбі", якими можна керувати дистанційно і без відома їх власників. Зазвичай такі мережі використовуються для розсилання спаму або викрадення персональних даних. За минулий рік в діяльність бот-мереж було втягнуто майже сім мільйонів персональних комп'ютерів.

Крадіжка даних із персональних комп'ютерів стала звичним заняттям для безлічі людей, які знайшли легкий спосіб отримувати гроші, часто залишаючись при цьому безнаказаними.

Найбільш різкий ріст віртуальної злочинності торкнувся країни, що розвиваються, особливо Індії, Бразилії та Росії, де все більше людей користується інтернетом для повсякденних справ.

Джерело: rokf.ru


Інші новини розділу