В Литві святкування 65-річчя Перемоги пройде без використання радянської символіки Автор: Lesly · Опубліковано: 21.04.2010 12:15 · Розділ: Суспільство

Муніципальна влада Вільнюса дозволила ветеранам Великої Вітчизняної війни влаштувати урочисту ходу містом на честь 65-річчя Дня Перемоги. Однак, використовувати при цьому радянську символіку учасникам заходу не зможуть, зважаючи на заборону, що діє в країні.

"Якщо вони не будуть дотримуватися закону, то будуть вжиті відповідні заходи. Всі ми знаємо, що радянська символіка заборонена", - сказав мер Вільнюса Вілюс Навіцкас.

Святкування Дня перемоги в Литві цього року пройде без використання радянської символіки. Фото взято з сайту delfi.lt
Святкування Дня перемоги в Литві цього року пройде без використання радянської символіки. Фото взято з сайту delfi.lt

Заявку на ходу з нагоди Дня Перемоги в мерію направив Союз росіян Литви. Проте, маршрут ходи мерія поки не затвердила, оскільки 9 травня на проспекті Гедімінаса, де ветерани щорічно проводили урочисті заходи на згадку про загиблих у Великій Вітчизняній війні, заплановано інші масові заходи. У зв'язку з цим організаторам акції були запропоновані альтернативні маршрути.

Заборона використовувати радянську, а також нацистську символіку під час масових заходів була введена в Литві в 2008 році. Таким чином влада країни поклала край "пропаганді комуністичного та нацистського окупаційного режиму". Згідно з ухваленим законом, використання символіки і гімнів нацистської Німеччини, СРСР і Литовської РСР карається штрафом.

Минулого року на розгляд литовського парламенту було внесено законопроект, який передбачає кримінальну відповідальність за публічну пропаганду, заперечення або виправдання геноциду, влаштованого комуністичним та фашистським режимом, а також за "публічні образи литовських партизанів і борців за свободу". Такі поправки, на думку авторів законопроекту, допомогли б подолати антидемократичні настрої в суспільстві.

Джерело: lenta.ru


Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.