Пошукові роботи на морському дні будуть проводити роботи-жуки Автор: Lesly · Опубліковано: 21.04.2010 08:59 · Розділ: Нові технології

До 2016 року Південна Корея створить універсальних водних роботів-жуків, які вивчатимуть морське дно на глибинах до 6 кілометрів. Для реалізації цього проекту Міністерство землі, транспорту та морських справ виділить 13 млн. євро.

Передбачається, що робот здійснюватиме пошук невідомих істот, мінералів чи затонулих суден, переміщуючись у товщі води зі швидкістю 0,5 метрів за секунду, а по дну - зі швидкістю 0,3 метри за секунду. Робота обладнають шістьма кінцівками, камерою з високою роздільною здатністю та акустичними сенсорами.

Водні роботи-жуки вивчатимуть морське дно на глибинах до 6 кілометрів. Фото взято з сайту koreatimes.co.kr
Водні роботи-жуки вивчатимуть морське дно на глибинах до 6 кілометрів. Фото взято з сайту koreatimes.co.kr

Влада Кореї зацікавлена в прискоренні реалізації проекту, оскільки ця розробка дасть можливість проводити пошукові та рятувальні роботи після корабельних аварій. Саме з цієї причини, запевняють представники владних органів, бюджет програми було збільшено вдвічі до 13 млн. євро.

Розробка робота-жука буде здійснюватися в два етапи. Перший етап триватиме до 2012 року. За цей час планується створити робота, що буде здатен проводити пошуки на глибинах до 200 метрів. А до 2015 року буде сконструйовано прототип, здатний занурюватися на 6-кілометрову глибину.

Після створення прототипів, держава планує залучати до проекту приватні компанії з метою обміну досвідом в сфері нових технологій. Перші заявки про намір взяти участь в проекті Корея розраховує отримати вже в травні поточного року.

Джерело: koreatimes.co.kr


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.