В Техасі знайшли останки динозавра розміром з собаку Автор: Lesly · Опубліковано: 20.04.2010 14:33 · Розділ: Наука

В Техасі виявлено раніше невідомий раніше невідомий вид динозаврів. Стаття палеобіологів про це відкриття опублікована в журналі Cretaceous Research.

Новий вид, який вчені ідентифікували по фрагментах двох скам’янілих черепів, отримав ім'я Texacephale langstoni, і ходив по землі 80-90 мільйонів років тому. За розміром ця істота не перевершувала сучасних собак та віддавала перевагу рослинній їжі.

Texacephale langstoni в порівнянні з людиною. Фото взято з сайту lenta.ru
Texacephale langstoni в порівнянні з людиною. Фото взято з сайту lenta.ru

Дослідники вважають, що техаський динозавр відносився до родини пахіцефалозаврів, характерною особливістю яких було товсте склепіння черепа. Під час шлюбного сезону чоловічі особини T. langstoni боролися за самок буцаючись головами.

Відкриття на території Техасу дозволило науковцям зробити висновки про те, що доісторичні рептилії жили на території сучасної Північної Америки невеликими групами, які рідко пересікалися між собою. Зокрема, на користь цієї ідеї свідчить відмінність між останками видів, які знаходять на півночі і півдні континенту.

Джерело: lenta.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.