Сміх не контролюється свідомістю людини Автор: Lesly · Опубліковано: 20.04.2010 13:26 · Розділ: Наука

За словами науковців, сміх неможливо контролювати, а тому безпричинні та неконтрольовані "вибухи" сміху не можна сприймати як ознаку істерії чи психічних розладів.

В медицині неконтрольований сміх прийнято відносити до симптомів розсіяного склерозу, хвороби Паркінсона, хвороби Лу Геріга, хвороби Альцгеймера, тощо. Однак, професор Роберт Провайн з Університету Меріленда, переконаний, що будь-який прояв сміху не контролюється свідомістю людини. "Ви не можете вибрати, коли вам сміятися, так, як ви вибираєте, коли вам говорити", - пише Провайн у своїй праці "Сміх: Наукове розслідування".

Безпричинний сміх є результатом взаємодії різних ділянок мозку і відбувається без участі свідомості. Фото взято з сайту squidoo.com
Безпричинний сміх є результатом взаємодії різних ділянок мозку і відбувається без участі свідомості. Фото взято з сайту squidoo.com

Як приклад дослідник описує подію, що сталася в Танзанії в 1962. Тоді тимчасово довелося закрити одну з місцевих шкіл з тієї простої причини, що кілька дівчаток на уроці почали раптово сміятися. Спочатку до них приєднався весь клас, а потім і всю школу охопив неконтрольовай сміх, який тривав 6 місяців.

Джозеф Парвізі, професор Стенфордського університету, який займається вивченням припадків і патологічного сміху та плачу, пояснює, що вони є результатом взаємодії різних ділянок мозку і відбувається без участі свідомості. Саме тому люди іноді проти свого бажання сміються, почувши про якесь нещастя або побачивши, що хтось впав.

У ході експерименту вчені навчилися викликати сміх і плач, стимулюючи пов’язані з цими проявами емоцій ділянки мозку. При цьому пацієнти сміялися та плакали, не відчуваючи при цьому смуток чи веселощі.

Сміх науковці порівнюють з раптовим бажанням з'їсти морозиво. "Факт, що я хочу в даний момент морозиво, не піддається моєму контролю. Я можу купити або не купити собі морозиво. Але не можу змусити мозок його не хотіти", - пояснює Парвізі.

Джерело: livestream.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.