Вміння вибачатися і прощати корисне для серця Автор: Lesly · Опубліковано: 20.04.2010 11:11 · Розділ: Цікаві факти

Слова вибачень, які здебільшого так важко вимовити представникам сильної статі, позитивно впливають на здоров’я прекрасної статі. Вчені довели, що жінки, які ніколи не чули вибачень за грубі слова та некоректну поведінку, страждають від гіпертонії, що у свою чергу підвищує ризик виникнення інфаркту та інсульту.

Якщо жінка чує слова вибачення на свою адресу, то швидше заспокоюється
Якщо жінка чує слова вибачення на свою адресу, то швидше заспокоюється

В ході дослідження учасники обох статей повинні були виконати 5-хвилинний математичний тест. Під час виконання їх відволікали від завдання і зразу ж злим тоном просили продовжити свої обчислення. Вкінці вчені висловлювали своє обурення з приводу поганих результатів добровольців і лише через 2 хвилини вибачалися за грубість перед половиною учасників експерименту. Протягом усього цього часу кров'яний тиск волонтерів контролювався.

Як показали результати, коли жінки чули вибачення на свою адресу, то швидше заспокоювалися, а їхній тиск крові внормовувався на 20% швидше. Цікаво і те, що чоловіки після висловлення вибачень потребують на 20% більше часу, щоб заспокоїтися. Це, на думку вчених, пов’язане з тим, що необхідність визнання своєї провини зазвичай дратує сильну стать.

Результати дослідження свідчать про те, що вміння вибачатися і прощати корисне для здоров'я і зменшує ризик виникнення проблем із серцем.

Джерело: uralweb.ru


Інші новини розділу