Дошкільнята здатні відстоювати власну позицію Автор: Lesly · Опубліковано: 20.04.2010 10:04 · Розділ: Суспільство

Дошкільнята здатні захищати свої права і відстоювати власну позицію. В цьому переконані дослідники з університету штату Каліфорнія в Девісі, які встановили, що вже в 4-річному віці діти встановлюють свої правила.

При цьому, дітки протестують проти будь-якого втручання у своє особисте життя. Найбільш яскраво це проявляється в бажанні малюків самостійно обирати іграшки та друзів. В ході експерименту психолог Крістіна Лагатутта, керівник дослідження, з колегами показали 60 маленьким учасникам віком від 4 до 7 років ілюстрації, на яких було зображено сюжети про те, як батьки забороняли своїм дітям ту чи іншу дію.

Дітки протестують проти будь-якого втручання у своє особисте життя, що найбільш яскраво проявляється в бажанні малюків самостійно обирати іграшки та друзів. Фото взято з сайту chilloutchildcare.com
Дітки протестують проти будь-якого втручання у своє особисте життя, що найбільш яскраво проявляється в бажанні малюків самостійно обирати іграшки та друзів. Фото взято з сайту chilloutchildcare.com

Малюки повинні були дати пораду героєві – або виконувати вказівки батьків, або ж ні. Як виявилося, навіть в такому юному віці людина усвідомлює, наскільки доречним є те чи інше правило. Так, всі вікові групи не сприйняли заборону матері гратися з друзями.

Семилітні діти вже досить добре сприймають прийняті в суспільстві морально-етичні норми. Наприклад, учні початкових класів засудили персонажа з продемонстрованих їм малюнків, який украв іграшку в іншого. А відвідувачі дитсадка співпереживали злодюжці, коли його суворо покарали за провину.

По підсумках експерименту доктор Лагутта зробила висновок, що чотирилітні діти вже добре орієнтуються у своїх правах і свободах. Саме тому, вони починають "обходити" несправедливі на їхню думку заборони і покарання.

Джерело: raut.ru


Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.