Стрес здатен вивести з депресії Автор: Lesly · Опубліковано: 19.04.2010 15:37 · Розділ: Наука

Стреси можуть мати позитивний вплив на організм людини, стверджують вчені з Північно-Західного університету Німеччини. Зокрема, стресові ситуації здатні вивести людину зі стану емоційного застою.

Такі висновки дослідники зробили вивчивши реакцію на гострий біль у 30 здорових жінок і в такої ж кількості представниць слабкої статі, що постійно відчувають хронічні болі в спині. Відомо, що хронічний біль не тільки впливає на якість життя, але й здатен міняти сприйняття навколишнього світу. При цьому, гострий біль має властивість відволікати людину від звичного хворобливого стану.

Стрес впливає на зажурену жінку так, як гострий біль на змучений хронічним захворюванням організм. Фото взято з сайту myjustgova.com
Стрес впливає на зажурену жінку так, як гострий біль на змучений хронічним захворюванням організм. Фото взято з сайту myjustgova.com

В ході експериментів шкіру учасниць подразнювали, прикладаючи до кисті руки гарячі електроди і водночас проводили томографію мозку. На початку експерименту у всіх учасниць були зафіксовані стандартні реакції тривоги в нервовій системі. Однак, після завершення цієї незначної тортури жінки відреагували по різному. Здорові панянки сприйняли від'єднання електродів з полегшенням. А в учасниць з хронічним недугою від’єднання електродів викликало негативні емоції, незважаючи на те, що дію електродів вони також сприймали негативно.

Дослідники зробили висновок, що гострий біль сприймався нервовою системою хворих жінок, як полегшення. А відновлення звичних болів виявилося більшим стресом, ніж несподіваний опік. Цю особливість жіночої психіки ефективно використовують для психотерапевтичного лікування депресій: із тривалої туги хворих виводять емоційними потрясіннями. Стрес впливає на зажурену жінку так, як гострий біль на змучений хронічним захворюванням організм, стверджують науковці.

Джерело: raut.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.