Дослідники "зважили" мікроорганізмів світового океану Автор: Lesly · Опубліковано: 19.04.2010 14:31 · Розділ: Цікаві факти

В ході масштабного дослідження морських живих організмів Census of Marine Life (Перепис морського життя), науковці встановили, що в океанах Землі мешкає в сотні разів більше мікроорганізмів, ніж було прийнято вважати раніше.

За підрахунками науковців, морські мікроорганізми складають більше 90 відсотків всієї океанічної біомаси, а їх сумарну вагу можна порівняти з вагою 240 мільярдів африканських слонів. При підрахунку вчені використовували результати 14 різних досліджень, в ході яких вивчалися мешканці товщі води по всьому світу, придонних грязьових відкладень і глибинних жерл вулканів.

Тривимірна модель глибоководної симбіотичної бактерії. Фото взято з сайту physorg.com
Тривимірна модель глибоководної симбіотичної бактерії. Фото взято з сайту physorg.com

Завдяки розробці нових методик виділення та аналізу генетичного матеріалу, біологи виявили в зібраних зразках набагато більше нових видів, ніж під час попередніх досліджень. Зокрема, якщо раніше з одного зразка можна було виділити кілька тисяч різних живих істот, то зараз ця цифра збільшилася до 20 тисяч, а іноді навіть до 100 тисяч.

Цього разу зі зразків, зібраних з 1200 місць по всій планеті дослідникам вдалося вилучити 18 мільйонів зразків ДНК. За попередніми оцінками, вони зможуть ідентифікувати до мільярда раніше невідомих науці видів мікроорганізмів.

У проекті "Перепис морського життя", який розпочався в 2000 році і має завершитися у жовтні 2010 року, задіяні науковці з 80 різних країн. Мета цього масштабного заходу - знайти та описати щонайбільше живих організмів, які мешкають в земних морях і океанах.

Джерело: lenta.ru


Інші новини розділу