Швидкість руху змій залежить від їхнього забарвлення Автор: Lesly · Опубліковано: 19.04.2010 08:59 · Розділ: Наука

Швидкість руху змій безпосередньо залежить від їхнього забарвлення. Про це повідомили зоологи з університету Сіднея. А відмінності, про які йде мова, в забарвленні змій з’явилися під дією водоростей.

Морські змії,обвішані великою кількістю водоростей, втрачають близько 20% швидкості. Фото взято з сайту photobucket.com
Морські змії,обвішані великою кількістю водоростей, втрачають близько 20% швидкості. Фото взято з сайту photobucket.com

Спостереження, які протягом чотирьох років велися за популяцією рептилій тропічної частини Тихого океану дозволили встановити, що чорні, як вугілля особини кільчастого емідоцефала (Emydocephalus annulatus), зазвичай несуть на собі значно більшу кількість спор водоростей, в порівнянні зі своїми чорно-білими побратимами. Випробування продемонстрували, що морські змії, "обвішані" великою кількістю водоростей, втрачають близько 20% швидкості.

Це відкриття дозволило зробити висновки, що смугасті Emydocephalus annulatus мають певні переваги перед своїми темними родичами. Незважаючи на це, темні особини не зникли: можливо тому, що водорості в процесі фотосинтезу забезпечують їх киснем, знижуючи тим самим кількість необхідних підйомів до поверхні води, де вони можуть стати здобиччю хижаків.

Морські змії відділилися від своїх наземних отруйних родичів, і повторно освоїли водні простори близько п'яти мільйонів років тому. А темне забарвлення на суші теж має свої переваги: воно дозволяє вбирати більшу кількість тепла.

Джерело: membrana.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.