Під час пробіжки легше вирішити проблему Автор: Lesly · Опубліковано: 18.04.2010 14:02 · Розділ: Цікаві факти

Німецькі дослідники з інституту Макса Планка вирішила з'ясувати, як м’язова активність впливає на процеси мислення. До участі в експерименті було запрошено 30 дітей і стільки ж дорослих. Результати дослідження показали, що люди, які рухалися під час виконання тестів, справлялися із поставленими завданнями значно краще.

Коли людина рухається, підвищується концентрація уваги. Фото взято з сайту wordpress.com
Коли людина рухається, підвищується концентрація уваги. Фото взято з сайту wordpress.com

Спочатку добровольці розв’язували завдання, сидячи за столом, а потім перейшли на бігові доріжки. Як з’ясувалося, фізична активність не відволікала учасників: вони зробили набагато менше помилок, а діти перебуваючи на тренажерах, виконали завдання на 40% краще. За словами керівника дослідження Сабіни Шефер, переміщення в просторі тримає мозок в настороженому стані.

Іншими словами, коли мозок контролює рухи, підвищується концентрація уваги і не спостерігаються перерви у його роботі. Саме тому людина не відволікається на сторонні звуки або предмети. А завдання, яке вона повинна вирішити під час ходьби, стає для неї основним.

Доктор Шефер зізналася, що і сама не нехтує вранішніми пробіжками, під час яких знаходить несподівані рішення та отримує заряд енергії на весь день.

Джерело: raut.ru


Інші новини розділу