Чорний шоколад корисний для печінки Автор: Lesly · Опубліковано: 16.04.2010 15:36 · Розділ: Наука

На Міжнародному конгресі, присвяченому захворюванням печінки, що проходить у Відні, співробітники Імперського коледжу Лондона повідомили про неймовірні властивості шоколаду: виявляється, цей продукт здатен боротися із захворюваннями печінки.

В ході досліджень було встановлено, що темний шоколад здатний зменшувати пошкодження кровоносних судин у пацієнтів, в яких спостерігається рубцювання печінки внаслідок захворювань, або зловживання спиртним. А завдяки великому вмісту антиоксидантів, шоколад здатен знижувати тиск крові в печінці.

Лікувальні властивості чорного шоколаду пояснюються вмістом флавоноїдів какао, які й забезпечують антиокислювальні властивості. Фото взято з сайту chocolate-world.net
Лікувальні властивості чорного шоколаду пояснюються вмістом флавоноїдів какао, які й забезпечують антиокислювальні властивості. Фото взято з сайту chocolate-world.net

Такі висновки були зроблені по результатах моніторингу за станом здоров’я 21 людини з хворобами печінки останньої стадії. У ході експерименту пацієнтів годували рідкою їжею, з вмістом білого або темного шоколаду. Перед прийомом їжі і через півгодини після цього медики проводили різні обстеження учасників.

По результатах дослідження фахівці підсумували, що лікувальні властивості чорного шоколаду значно перевищують можливості білого. А пояснюється це тим, що в білих солодощах немає флавоноїдів какао, які й забезпечують антиокислювальну дію.

Джерело: mignews.com


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.