Тренування короткочасної пам’яті підвищує інтелектуальні здібності Автор: Lesly · Опубліковано: 16.04.2010 10:02 · Розділ: Цікаві факти

Американські неврологи з Рутгерського університету (штат Нью-Джерсі) прийшли до висновку, що розвиток короткочасної пам'яті мозку, яку нерідко називають робочою, здатен позитивно вплинути на інтелектуальні здібності людини.

Таке сенсаційне відкриття американські дослідники здійснили в ході експериментів над лабораторними мишами. Для участі в експериментах було відібрано 60 молодих гризунів, між якими не було кровних зв’язків.

Після тренувань короткочасної пам’яті, інтелектуальний рівень мишей значно підвищився. Фото взято з сайту medill.northwestern.edu
Після тренувань короткочасної пам’яті, інтелектуальний рівень мишей значно підвищився. Фото взято з сайту medill.northwestern.edu

Піддослідні тварини повинні були пройти серію тренувань в лабіринті, призначених для покращення здібностей утримувати в пам’яті та використовувати просторову інформацію. Гризунів досить швидко навчили проходити певну ділянку лабіринту, уникаючи потрапляння в тупики та зони з холодним підлогою, а в якості заохочення тварини отримували їжу.

Після того, як миші добре вивчили дорогу, їх помістили в інший лабіринт зі схожою ділянкою. Треба сказати, що гризунам вдалося без проблем впоратися із цим завданням завдяки тренуванню робочої пам'яті. Коли вчені перевірили "добровольців" з допомогою широкого спектру тестів з метою встановити їхній рівень пізнавальних здібностей, було виявлено, що їхній інтелектуальний рівень значно підвищився.

Науковці переконані, що аналогічне правило працюватиме і для людей, оскільки в людському мозку теж існує схожий взаємозв'язок між короткочасною пам’яттю та інтелектом. Для того, щоб стати розумнішими вчені рекомендують робити нескладні вправи, які не потребують підключення довгострокової пам'яті, як наприклад, читання текстів, складання списку покупок, відтворення в пам’яті потрібного телефонного номера, тощо.

Джерело: rin.ru


Інші новини розділу