Тривале грудне вигодовування формує правильний прикус у дітей Автор: Lesly · Опубліковано: 15.04.2010 15:36 · Розділ: Краса і здоров'я

Бразильські дослідники встановили існування безпосереднього зв’язку між тривалістю грудного вгодовування та формуванням правильного прикусу у дітей. До таких висновків науковці прийшли обстеживши 1377 дітей, в яких не було травм та хірургії ротової порожнини. У всіх діток-учасників дослідження був повний набір молочних зубів, без аномалій прорізування, кількості та структури зубів.

Медики досліджували у дітей наявність постеріального перехресного прикусу, в результаті чого було встановлено, що у малюків, яких ніколи не годували грудьми, такі порушення прикусу зустрічалися в 33.1% випадків. Якщо грудне вигодовування тривало менше 6 місяців, порушення прикусу спостерігалося у 22.4% випадків. За умови вигодовування грудьми протягом року, порушення були виявлені у 8.3%, і тільки 2.2% випадків неправильного прикусу було виявлено у малюків, яких вигодовували грудьми більше року.

Тривале грудне вигодовування – запорука правильного прикусу в дитини. Фото взято з сайту baby-gaga.com
Тривале грудне вигодовування – запорука правильного прикусу в дитини. Фото взято з сайту baby-gaga.com

Коли з цих груп виключили діток, які полюбляли смоктати соску або пальці, виявилося, що немовлята, яких взагалі не вигодовували грудьми порушеннями прикусу страждали у 18.2% випадків, менше півроку - у 11.2%, від півроку до року - в менше одного відсотка випадків, а серед дітей, яких годували більше року – взагалі не було аномалій.

На основі цих даних дослідники зробили висновки, що вигодовування з допомогою пляшечки суттєво збільшує ймовірність виникнення порушень прикусу у дітей. Таку закономірність можна пояснити тим, що при смоктанні пляшечки задіяні зовсім інші м’язи ніж при смоктанні грудей. Натомість, тривале грудне вигодовування, за умови, якщо немовля не набуває звички смоктати пальці або соску, зводить імовірність виникнення порушень прикусу практично до нуля.

Джерело: newsland.ru


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.