Науковці визначили, яка комета є найбільшою Автор: Lesly · Опубліковано: 15.04.2010 14:29 · Розділ: Наука

Найбільшою кометою з відомих на сьогоднішній день вчені вважають комету Макнота, яка була відкрита 7 серпня 2006 року астрономом Робертом Макнотом. Ці дані були оприлюднені на з'їзді Королівського астрономічного товариства.

Зазвичай, для визначення розмірів комет вчені порівнюють довжини їх хвостів. Але, якщо орієнтуватися тільки за цим критерієм, комету Макнота неможливо буде назвати найбільшою – незважаючи на те, що її хвіст простягався на більш ніж 1,5 астрономічні одиниці, хвіст комети Хякутаке, відкритої в 1996 році, був значно довшим. Цей метод має суттєвий недолік: у такий спосіб можна визначити тільки величину крижаного ядра небесного тіла.

Комета Макнота є найбільш яскравою кометою на небозводі за останні 40 років, яку у 2007 році можна було спостерігати навіть вдень. Фото взято з сайту mso.anu.edu.au
Комета Макнота є найбільш яскравою кометою на небозводі за останні 40 років, яку у 2007 році можна було спостерігати навіть вдень. Фото взято з сайту mso.anu.edu.au

Цього разу вчені запропонували новий підхід до проблеми визначення розміру комети. Проаналізувавши дані, зібрані апаратом "Улісс" (який до 2009 року вивчав Сонце), вони визначали зону магнітних змін, яка створювалася іонізованою матерією комети. Як з’ясувалося, ця зона для комети Макнота ("Улісс" подолав за 18 днів) значно більша за аналогічну зону для Хякутаке (її апарат пролетів за 2,5 дня). Ці дані свідчать про те, що комета Макнота справді значно більша за свого конкурента.

Комета Макнота (C/2006 P1) є найбільш яскравою кометою на небозводі за останні 40 років. У січні 2007 року її можна було спостерігати навіть вдень.

Джерело: rtkorr.com


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.