Зловживання гігієнічними процедурами веде до розвитку алергічних реакцій Автор: Lesly · Опубліковано: 15.04.2010 13:21 · Розділ: Краса і здоров'я

В небувалому спалаху алергічних захворювань дослідники з Монреаля (Канада) звинувачують надмірну любов до чистоти. Адже різноманітні види алергії як сінна лихоманка, екзема, кропив'янка і астма стали найбільш поширеними саме в розвинених країнах.

Звісно, алергічні реакції можуть викликати різні чинники: спадковість, погана екологія, харчові продукти, що пройшли технологічну обробку, постійні стреси, куріння. Однак, не менш серйозною причиною виникнення хвороби може бути банальна відсутність бактерій.

Одним з основних чинників виникнення алергічних реакції є банальна відсутність бактерій
Одним з основних чинників виникнення алергічних реакції є банальна відсутність бактерій

Вчені попереджають, що чим більш стерильне середовище, в якому проживає людина, тим вищим у неї буде ризик захворіти на алергію або "заробити" інші проблеми з імунною системою. Зловживання гігієнічними процедурами зменшує ймовірність контактів не тільки з небезпечними бактеріями, але і з корисними. Саме тому, мікрофлора в травному тракті сучасної людини не настільки різноманітна, якою має бути.

За даними статистики, у 1980 році до алергіків можна було віднести 10% жителів цивілізованих країн Заходу, проте за останніх двадцять років цей показник збільшився до 30%. Зараз тільки у Великобританії від як мінімум одного виду алергії страждає 57% жінок і 37% чоловіків; а найбільше алергіків серед людей у віці до 35 років (48%), для літніх британців цей показник становить 37%.

Найчастіше ця недуга викликається квітковим пилком (26% випадків), друге місце - у пилового кліща (11%); алергенними можуть бути і домашні улюбленці (9%). Алергія може виникати і як реакція організму на цвіль (4%), гуму (2%) і метал (1%).

Медики стверджують, що постійні рівні захворюваності на алергію та інші запальні розлади спостерігаються всюди, де підтримуються стабільні санітарні умови. Крім того, поширення алергічних реакцій та інших аутоімунних розладів, таких як діабет першого типу і розсіяний склероз, спеціалісти пояснюють тим, що імунітет людини починає працювати проти неї.

Джерело: dailymail.co.uk


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.