Тайський суп захищає від раку Автор: Lesly · Опубліковано: 15.04.2010 10:03 · Розділ: Цікаві факти

Медики давно помітили, що тайці набагато рідше ніж усі інші народності стикаються із онкологічними захворюваннями. Однак причину такого явища вдалося з'ясувати тільки зараз: японські дослідники стверджують, що від смертельних захворювань їх захищає національна страва том-ям, в якій найбільш вдало поєднуються різні види приправ.

Том-ям це суп на основі трав і спецій, рецепт якого дійшов до наших днів із сивої давнини. До його складу входять лимонна трава, перець чилі, корінь імбиру, лайм та його листя, а основним складником є рибний бульйон. Саме поєднання різних спецій та риби надає цій страві неповторного екзотичного смаку.

Від смертельних захворювань тайців захищає національна страва том-ям, в якій найбільш вдало поєднуються різні види приправ. Фото взято з сайту blogger.com
Від смертельних захворювань тайців захищає національна страва том-ям, в якій найбільш вдало поєднуються різні види приправ. Фото взято з сайту blogger.com

Треба сказати, що для людей, які не звикли до надто гострих страв, місцевий супчик стає пекельним випробуванням. Вперше його їдять зі сльозами на очах, проте, після знайомства залишаються його постійними прихильниками. І багато туристів намагаються привезти з Таїланду не тільки традиційних слоників, але й пучок-другий спеції для том-ям.

Існує кілька різновидів том-ям. Зокрема, його можна подавати з креветками, куркою, рибою та морепродуктами. Однак, основа у цього супу завжди одна - трави і рибний бульйон.

Джерело: kp.ru


Інші новини розділу