Да Вінчі приписують авторство ще однієї скульптури Автор: Lesly · Опубліковано: 14.04.2010 13:26 · Розділ: Культура

Пітер Сілверман, колекціонер предметів мистецтва з Канади стверджує, що одним із авторів теракотового барельєфу кінця XV століття, який зображує сцену відсічення голови Іоанна Хрестителя, міг бути відомий митець епохи Відродження Леонардо да Вінчі, повідомляє ресурс Canwest News Service.

Сілверман припускає, що да Вінчі створив фігуру юнака, який тримає тацю. Вона стала частиною теракотової скульптурної композиції, що побачила світ у флорентійській майстерні Андреа дель Верроккьо, де навчався майбутній талановитий майстер.

Одним із авторів теракотового барельєфу кінця XV століття, що зображує сцену відсічення голови Іоанна Хрестителя, міг бути відомий митець епохи Відродження Леонардо да Вінчі. Фото взято з сайту canada.com
Одним із авторів теракотового барельєфу кінця XV століття, що зображує сцену відсічення голови Іоанна Хрестителя, міг бути відомий митець епохи Відродження Леонардо да Вінчі. Фото взято з сайту canada.com

Припущення про авторство Леонардо з’явилося після того, як у 2009 році американський мистецтвознавець Гері Радке припустив, що дві фігури срібного барельєфу, який був виготовлений на основі теракотового для церкви у Флоренції, були виконані майбутнім автором "Джоконди". Саме це змусило Сілвермана, який придбав глиняну модель ще в 1995 році, проаналізувати, чи міг Леонардо створити і глиняну фігуру. Спеціаліст із творчості да Вінчі Алесандро Вецозі, провівши "науковий аналіз" теракотової скульптури, визнав, що версія про авторство Леонардо є цілком правдоподібною.

Треба сказати, що до цього часу не виявлено жодної скульптури, авторство якої зі 100-відсотковою впевненістю можна було б приписати да Вінчі. У березні 2009 року мистецтвознавці з Перуджі заявили, що знайшли теракотову голову, творцем якої міг бути да Вінчі.

Джерело: lenta.ru


Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?