Втрата зубів підриває здоров’я серця Автор: Lesly · Опубліковано: 14.04.2010 11:12 · Розділ: Краса і здоров'я

Дослідники із Каролінського інституту (Швеція) встановили, що втрата зубів підвищує ризик смерті внаслідок ішемічної хвороби серця (ІХС), найбільш небезпечною формою якої є інфаркт міокарда. Науковці стверджують, що чим менше зубів залишилося у людини, тим вищим буде ризик розвитку захворювання.

Раніше медикам було відомо, що захворювання ротової порожнини надзвичайно негативно впливають на здоров’я серцево-судинної системи, однак існування безпосереднього зв'язку між кількістю зубів та ризиком смерті внаслідок ІХС доведено вперше.

Дружба із зубною щіткою не тільки збереже красу зубів, але й здоров’я серця. Фото взято з сайту wordpress.com
Дружба із зубною щіткою не тільки збереже красу зубів, але й здоров’я серця. Фото взято з сайту wordpress.com

Перш ніж заявити про існування такого зв'язку, вчені протягом 12 років спостерігали за станом здоров’я 7674 людей, більшість з яких страждали на періодонтоз (захворювання, що вражає ясна, та за відсутності лікування може призвести до випадання зубів). За період проведення дослідження 629 учасників померли, з них 299 - внаслідок хвороб серця.

Проаналізувавши дані, отримані в ході багаторічного спостереження, науковці встановили, що в людей, що зуміли зберегти до десяти власних зубів, ризик смерті від ІХС в сім разів вищий, ніж у людей того ж віку та статі, що мають більше 25 зубів.

Андерс Холмлунд, керівник дослідження вважає, що кількість зубів служить найбільш достовірним показником того, скільки запальних захворювань ротової порожнини перенесла людина за своє життя. І саме по кількості вцілілих зубів, на його думку, можна оцінити серйозність ризиків виникнення ІХС.

Джерело: medportal.ru


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.