Яка реклама дратує глядачів? Автор: Lesly · Опубліковано: 14.04.2010 10:07 · Розділ: Цікаві факти

Дослідницький центр порталу SuperJob.ru провів незалежне опитування серед жителів РФ, метою якого було з’ясувати, яка реклама подобається телеглядачам, і як змінилося ставлення людей до реклами за минулий рік.

В ході опитування було встановлено, що незважаючи на те, що багато людей сьогодні не уявляють телебачення без реклами, все більше зростає кількість глядачів, яких рекламні ролики просто дратують. За минулий рік кількість респондентів, яких виводить із себе реклама збільшилася на 5% (з 22% в 2009 році до 27% у 2010). При цьому, найбільше негативу викликає реклама засобів особистої гігієни (11%).

Глядачі віддають перевагу ненав’язливій та позитивній рекламі, на зразок роликів за участю дітей. Фото взято з сайту meta-dad.com
Глядачі віддають перевагу ненав’язливій та позитивній рекламі, на зразок роликів за участю дітей. Фото взято з сайту meta-dad.com

5% росіян терпіти не можуть рекламу алкоголю, і зокрема пива, оскільки вони сприймають подібні ролики як "цілеспрямовану програму знищення молодого покоління". Ще 3% глядачів поспішають переключити на інший канал, коли на екрані з’являється реклама прального порошку «Tide». 2% вважають неприпустимим рекламувати медикаменти і стільки ж опитаних терпіти не можуть рекламу косметики і парфумерії.

Найбільш вдалим роликом жителі РФ вважають рекламу соку "Моя сім'я". Причому, за минулий рік кількість прихильників цієї реклами подвоїлася: 4% проти 2% у 2009-му. На другому місці - популярний ролик Coca-Cola "Свято наближається" (можливо він подобається глядачам, оскільки з’являється на екранах тільки перед новорічними та різдвяними вихідними і асоціюється зі святом).

Крім того, глядачі позитивно сприймають соціальну рекламу, "спрямовану на зниження споживання алкоголю та тютюну", ролики за участю дітей, а також рекламу закладів швидкого харчування McDonald's.

Соціальне опитування співробітниками порталу Superjob проводилося з 30 березня по 1 квітня у всіх регіонах Росії. Загалом було опитано тисячу респондентів віком від 18 років.

Джерело: superjob.ru


Інші новини розділу