Вчені пов’язують виникнення розумових розладів із поїздками в метро Автор: Lesly · Опубліковано: 14.04.2010 08:59 · Розділ: Наука

На думку британських дослідників постійні поїздки в метро можуть призвести до розвитку хвороби Альцгеймера. Такі висновки науковці зробили, проаналізувавши інформацію про стан здоров’я 5 тис. британців у віці 60-70 років.

4% респондентів страждали хворобою Альцгеймера, незважаючи на те, що вели здоровий спосіб життя. Єдине, що насторожувало – вони регулярно користувалися метро. Треба сказати, що всі здорові учасники віддавали перевагу поїздкам в авто або пішим прогулянкам.

Поїздки в метро можуть призвести до розвитку хвороби Альцгеймера. Фото взято з сайту wordpress.com
Поїздки в метро можуть призвести до розвитку хвороби Альцгеймера. Фото взято з сайту wordpress.com

Такий взаємозв’язок дослідники пояснюють тим, що їзда в метро, особливо у "години пік", здатна уповільнювати діяльність мозку, посилювати ворожість і агресію, призводити до стресів, в результаті якого гинуть клітини головного мозку.

За статистичними даними, у всьому світі зараз нараховується близько 37 млн. людей, що страждають різними формами деменції, з них 5,3 млн. - жителі США. Науковці прогнозують, що кожних двадцять років ця цифра буде практично подвоюватися і до 2050 року досягне 115,4 мільйона.

Раніше було встановлено, що пристрасть до паління в середньому віці збільшує ймовірність розвитку недоумства на 75%. Натомість звичка читати, розв’язувати кросворди та інші головоломки здатна відстрочити розвиток деменції.

Джерело: rosbalt.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.