Вивчено механізм різкого повороту плодових мушок Автор: Lesly · Опубліковано: 13.04.2010 15:37 · Розділ: Наука

Американські дослідники з університету Корнелла (Нью-Йорк) з'ясували, як дрозофілам вдається здійснювати вражаюче швидкі та різкі розвороти в польоті.

Для цього комахи були помічені в коробку, стінки якої підсвічувалися з трьох сторін. Коли мушка потрапляла в центр коробки, одночасно спрацьовували три високошвидкісні камери, здатна робити 8 тисяч кадрів за секунду. Одночасно на одну із стінок коробки проектувалася рухома фігура, побачивши яку мухи лякались і робили різкий поворот.

Щоб зрозуміти, як мушкам вдається швидко повертати, дослідникам знадобилися три високошвидкісні камери. Фото взято з сайту membrana.ru
Щоб зрозуміти, як мушкам вдається швидко повертати, дослідникам знадобилися три високошвидкісні камери. Фото взято з сайту membrana.ru

Потім отримане відео з допомогою спеціально розробленої програми перетворювалося у тривимірну картинку, що дозволило зрозуміти, як дрозофілам вдається швидко загальмувати. Як виявилося, при звичайному польоті крила мушки рухаються симетрично, а в процесі повороту одне з них при маху вперед нахиляється під кутом 49 градусів до горизонталі, а при переміщенні назад - лише під кутом 40 градусів, що створює гальмівну силу з цього боку тіла. Друге крило рухається в звичайному режимі.

Комахам не потрібно "обдумувати і контролювати" кожен змах крила окремо. Для цього цілком достатньо напружити м'язи, які відповідають за положення крила.

Джерело: membrana.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.