Надмірна опіка сповільнює розумовий розвиток у дітей Автор: Lesly · Опубліковано: 13.04.2010 13:26 · Розділ: Суспільство

Науковці з Бостонського університету стверджують, що матері, які виховують дітей без батьків, зазвичай роблять більше заборон своїм дітям, що веде до затримки розумового розвитку у підлітків.

Професор Найджел Лівінгстон, керівник дослідження, повідомив, що в результаті вивчення 100 томограм дівчат віком від 18 до 23 років з’ясувалося, що учасниці, матері яких надмірно клопочуться про їхню долю, частіше страждають від різноманітних порушень роботи головного мозку.

Розумовий розвиток у дівчаток може значно відставати від норми внаслідок материнської гіперопіки
Розумовий розвиток у дівчаток може значно відставати від норми внаслідок материнської гіперопіки

Зокрема, у добровольців, чиї матері занадто опікувалися ними, у специфічній ділянці мозку, що відповідає за розумові здібності, сірої речовини було менше. Крім того, зменшення кількості активних сірих клітин у панянок пов'язане з нестачею чоловічого виховання. На думку експертів, розумовий розвиток у таких дівчаток значно відстає від норми внаслідок материнської гіперопіки.

Постійна недовіра з боку найріднішої людини призводить до підвищених викидів стресового гормону кортизолу, що пригнічує продукування допаміну, який відповідає за гарний настрій. Одночасно в структурах мозку призупиняється ріст сірої речовини, від якого залежить правильний розвиток мислення.

Джерело: newsland.ru


Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.