Гроші здатні втамовувати біль Автор: Lesly · Опубліковано: 13.04.2010 12:21 · Розділ: Наука

Співробітники Університету Мінесоти (США) цілком серйозно стверджують, що замість болезаспокійливих засобів з собою краще носити пачку грошей. Ефект від "грошової терапії" буде не менш дієвим, ніж при вживанні таких препаратів як ібупрофен чи аспірин, запевняють науковці.

І це не просто голослівні заяви, а науково підтверджені факти: дослідники провели низку експериментів, в ході яких з’ясувалося, що люди, які мали можливість перераховувати гроші перед болючими маніпуляціями, відчували менше дискомфорту та болю. А пояснюється цей феномен дуже просто: дотикаючись до банкноти, людина почуває себе більш впевнено, а її самооцінка зростає. Саме тому, больові відчуття для такої людини стають менш відчутними.

Дотикаючись до банкноти, людина почуває себе більш впевнено, її самооцінка зростає, а больові відчуття стають менш відчутними. Фото взято з сайту howstuffworks.com
Дотикаючись до банкноти, людина почуває себе більш впевнено, її самооцінка зростає, а больові відчуття стають менш відчутними. Фото взято з сайту howstuffworks.com

Для участі в досліді запросили студентів, яких розділили на дві групи. Учасники першої групи повинні були перерахувати пачку з 80 стодоларових банкнот, а другої - пачку з 80 смужок звичайного паперу. Це прохання вчені пояснили тим, що хочуть оцінити спритність рук волонтерів. Потім вони повинні були опускати руки в гарячу воду. По результатах експерименту дослідники встановили, що люди, які перед тим рахували гроші, відчували менше болю і могли тримати руку у воді значно довше за учасників, які перераховували папірці.

А минулого року науковці встановили що нестерпний біль відступає перед думками про дорогих людей. При цьому на шкіру учасниць наносилося речовина, що викликала больові відчуття; потім кожна жінка по черзі брала в руку долоню коханого чоловіка, долоню незнайомця і маленький м'яч.

А інша група дослідників встановила, що зменшити біль допомагає і віра в Бога. Саме цим вчені пояснюють здатність ранніх християнських мучеників стійко переживати жорстокі тортури.

Джерело: telegraph.co.uk


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.