Найбільш глибоководні геотермальні джерела знаходяться в Карибському морі Автор: Lesly · Опубліковано: 13.04.2010 11:14 · Розділ: Цікаві факти

Вчені з Великої Британії провели фото-і відеозйомку гідротермальних джерел, що знаходяться на глибині 4 960 м в Карибському морі. За даними дослідників, це найбільш глибоководні гідротермальні джерела.

Гідротермальні джерела підтримують існування унікальних організмів, виділяючи в океан високомінералізовану гарячу воду, метан і сполуки, що містять сірку. Завдяки цій особливості джерела отримали назву "чорних курців".

Чорний курець або палій. Фото взято з сайту oceanexplorer.noaa.gov
Чорний курець або палій. Фото взято з сайту oceanexplorer.noaa.gov

Гідротермальні джерела були виявлені на дні Карибського моря в западині Кайман в ході дослідницької експедиції, що розпочалася 21 березня в столиці Тринідаду і Тобаго і завершиться 24 квітня на Ямайці. Науковці склали детальну карту морського дна, вивчили хімічний склад води і зробили велику кількість фотографій з допомогою субмарини Autosub6000, що здатна занурюватися на глибину до 6 тисяч метрів. А провести відео зйомку на недосяжній для людини глибині допоміг дистанційно керований пристрій HyBIS.

Дані, отримані в ході експедиції, планується порівняти з наявною інформацією про інші підводні джерела. "Сподіваємося, наше відкриття дозволить виявити деякі невідомі біогеохімічні фактори розвитку життя в надзвичайно погано пристосованому для цього зовнішньому середовищі", - розповідає учасник експедиції Дуг Конелі з Національного океанографічного центру в Саутгемптоні.

Джерело: news.a42.ru


Інші новини розділу