Плітки розповсюджуються зі швидкістю поширення вірусів Автор: Lesly · Опубліковано: 13.04.2010 08:59 · Розділ: Наука

Італійські математики з римського університету La Sapienza вирішили встановити швидкість поширення неперевіреної інформації у сучасному суспільстві. Наприклад, раніше для того, щоб слух про нетрадиційні погляди Юлія Цезаря став більш-менш відомий, було потрібно близько 150 років, зараз "шило вилазить з мішка" значно швидше.

Поширення пліток в наш час надзвичайно прискорилося внаслідок появи Всесвітньої мережі, завдяки чому кожен бажаючий може поділитися останніми новинами із величезною кількістю інших людей, що було неможливим у всі інші часи. Фото взято з сайту iambo.com
Поширення пліток в наш час надзвичайно прискорилося внаслідок появи Всесвітньої мережі, завдяки чому кожен бажаючий може поділитися останніми новинами із величезною кількістю інших людей, що було неможливим у всі інші часи. Фото взято з сайту iambo.com

Вивчаючи це питання науковці дійшли висновку про те, що поширення пліток в наш час надзвичайно прискорилося, завдяки інтернету, і особливо - блогам. Так, один американець, на замовлення дослідників, розмістив на соціальному ресурсі Twitter повідомлення про те, що італійські вчені витратили величезну суму грошей, виділених урядом країни, на неважливі випробування, які в підсумку провалилися. Вже наступного дня найпопулярніша італійська газета Corriere della Sera присвятила цьому питанню велику статтю.

Треба сказати, що це не була "гаряча" новина. А от чутки про зірок шоу-бізнесу або інформація про смерть знаменитостей поширюються більш стрімко. Швидкість поширення пліток, за підсумками дослідників, нічим не уступає швидкості поширення вірусних захворювань.

Сьогодні вже нікого не здивуєш висловом "світом править інформація". Тепер вчені поставили перед собою завдання оцінити ступінь і якість цього впливу.

Джерело: uralweb.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.