На Сумщині створено Гетьманський національний природний парк Автор: Вікторія · Опубліковано: 28.04.2009 10:21 · Розділ: Суспільство

Президент України Віктор Ющенко підписав указ про створення Гетьманського національного природного парку. Текст указу розміщено на офіційному сайті глави держави.

Згідно з документом, з метою збереження, відтворення і раціонального використання типових та унікальних природних комплексів Лівобережного лісостепу, що мають важливе природоохоронне, наукове, естетичне, рекреаційне та оздоровче значення, відповідно до статті 53 Закону України «Про природно-заповідний фонд України» - на території Великописарівського, Охтирського та Тростянецького районів Сумської області створено Гетьманський національний природний парк.

Гетьманський національний природний парк підпорядковано Міністерству охорони навколишнього природного середовища України та встановлено площу земель. Загальна площа становить 23360,1 гектара, в тому числі 11673,2 гектара земель, що вилучаються в установленому порядку та надаються йому у постійне користування, та 11686,9 гектара земель, що включаються до його складу без вилучення у землекористувачів.

Кабінету міністрів України доручено забезпечити дане затвердження у двомісячний строк у встановленому порядку Положення про Гетьманський національний природний парк; підготовку у шестимісячний строк матеріалів та вирішення відповідно до законодавства питання щодо вилучення 11673,2 гектара земель і надання їх у постійне користування Гетьманському національному природному парку; розроблення у 2009 – 2011 роках та затвердження в установленому порядку Проекту організації території Гетьманського національного природного парку, охорони, відтворення та рекреаційного використання його природних комплексів і об`єктів; вирішення питання щодо утворення адміністрації Гетьманського національного природного парку та забезпечення її функціонування.

Також пропонується передбачати під час внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2009 рік" та при підготовці проектів законів про Державний бюджет України на наступні роки кошти, необхідні для функціонування Гетьманського національного природного парку.

Джерело http://www.unian.net/


Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.