Мешканці титану можуть бути отруйними та вибухонебезпечними Автор: Lesly · Опубліковано: 12.04.2010 10:06 · Розділ: Наука

Вчені досліджували властивості живих організмів, які теоретично можуть населяти поверхню Титану. Результати своїх досліджень науковці представлять на астрономічній конференції в Глазго, яка відбудеться завтра, 13 квітня 2010 року. Короткий виклад доповіді наводиться у виданні Universe Today.

В ході роботи було встановлено, що в умовах нашої планети такі організми будуть вибухонебезпечними та надзвичайно отруйними. Зважаючи на те, що на сатурніанському супутнику метан та етан перебувають у рідкому стані, саме ці хімічні речовини дослідники взяли за основу для гіпотетичних організмів. Після проведення розрахунків, вони прийшли до висновку, що молекули речовин, які беруть участь в обміні речовин ймовірних мешканців Титана, мають менше атомів, ніж молекули, що беруть участь у метаболізмі земних організмів.

Температура на поверхні супутника Сатурна Титану складає 180º С нижче нуля. Саме це значення було використане для визначення речовин, що можуть брати участь в обміні речовин теоретичних титанівських мешканців. Фото взято з сайту wikipedia.org
Температура на поверхні супутника Сатурна Титану складає 180º С нижче нуля. Саме це значення було використане для визначення речовин, що можуть брати участь в обміні речовин теоретичних титанівських мешканців. Фото взято з сайту wikipedia.org

Крім того, з’ясувалося, що процесах обміну речовин титанівських жителів приймають задіяні більше елементів, ніж у метаболізмі їх земних "колег", - окрім звичайних для нашої планети вуглецю і водню, на Титані можуть "підключатися" фосфор, сірка та кремній. Саме тому позаземні організми можуть виявитися токсичними для більшої частини земного життя.

А ще, дослідники припускають, що внаслідок незначної кількості сонячного проміння, що потрапляє в атмосферу Титана, його мешканці найбільш імовірно ведуть малорухливий спосіб життя з метою економії енергії.

Вибухонебезпечність титанівських мешканців пояснюється тим, що комфортна для них температура складає мінус 180º С. Таким чином, при потраплянні в земні умови, такі організми нагрілись би до критичного максимуму, що повело б за собою вибух та отруєння простору навколо позаземного організму.

Джерело: rin.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.