Немовлята здатні розуміти наміри оточуючих Автор: Lesly · Опубліковано: 12.04.2010 12:07 · Розділ: Цікаві факти

Діти, що лише звелися на ніжки вже добре розуміють відношення до них оточуючих людей. Так, британські дослідники з’ясували, що малюки здатні визначати, хто з дорослих добре до них ставився і хотів допомогти. Потім вони старалися віддячити цим же "добрій людині".

Психологи з Королівського університету провели кілька різних експериментів за участю 16 немовлят у віці 21 місяць і двох дорослих актрис. У першому досліді одна з дорослих учасниць відмовлялася дати дитині іграшку, до якої маля тягнулося. А інша навпаки виявляла готовність допомогти малюку: вона клала іграшку на похилий стіл перед дитиною, але іграшка скочувалася вниз і все одно ставала недосяжною.

Діти здатні розуміти, як до них ставляться оточуючі. Фото взято з сайту about.com
Діти здатні розуміти, як до них ставляться оточуючі. Фото взято з сайту about.com

Однак, коли умови кардинально змінювалися і дорослі потребували допомоги дітей, 75% малюків старалися допомогти саме тій жінці, яка раніше намагалася дати їм іграшку, незважаючи на те, що все одно залишалися без об’єкта своїх бажань.

Другого разу одна з актрис давала дитині іграшку, а інша повторювала ситуацію з першого експерименту - бажання дати немовляті іграшку завершувалося невдачею. Проте, коли умови експерименту змінювалися, всі діти прагнули допомогти обом жінкам.

В третьому досліді жінки давали дітям іграшку, але одна з них при цьому посміхалася, а інша залишалася байдужою. Цього разу діти були більш схильні допомагати привітній актрисі.

"Цей експеримент - перше дослідження, яке доводить, що маленькі діти здатні виявляти вибірковість при виборі об'єкта допомоги. Ми і раніше знали, що діти в цьому віці прагнуть допомагати дорослим, але в експерименті було чітко доведено, що вони здатні робити вибір: тобто хочуть допомогти саме тій людині, яка була доброю по відношенню до них", - коментують дослідники.

Джерело: inforotor.ru


Інші новини розділу