Ризик виникнення ожиріння залежить від смакових вподобань Автор: Lesly · Опубліковано: 12.04.2010 08:59 · Розділ: Наука

Ризик виникнення ожиріння та розвитку серцево-судинних хвороб можна виявити по здатності відчувати гіркоту речовини 6-н-пропілтіоурацил. Це встановила американська дослідниця Беверлі Теппер, що вивчає нові методи боротьби з ожирінням.

В ході роботи Теппер, намагалася з’ясувати, як здатність відчувати гіркоту зазначеної речовини може впливати на вибір продуктів харчування. Це відкриття, переконана дослідниця, допоможе виявляти людей, що мають високу схильність до ожиріння.

Здатність відчувати гіркоту 6-н-пропілтіоурацилу може впливати на вибір продуктів харчування. Фото взято з сайту if90.net
Здатність відчувати гіркоту 6-н-пропілтіоурацилу може впливати на вибір продуктів харчування. Фото взято з сайту if90.net

Смакові переваги добровольців професор вивчає вже протягом трьох років. Всіх учасників дослідження розділено на три групи за здатністю відчувати гіркоту 6-н-пропілтіоурацилу: перша група, що нараховує 25% волонтерів не відчуває смаку цієї речовини; до другої групи входять 50% людей з середньою чутливістю, а в третій – особи, які відчувають гіркоту (їх 25%).

Перші висновки дослідження дозволили встановити, що люди з першої групи більш схильні до повноти. А на завершальних стадіях можна буде говорити про те, що є вирішальним фактором у появі зайвих кілограмів - споживання більшої кількості жирів чи калорій.

А кілька років тому інша група дослідників з’ясувала, що чутливість до гіркоти 6-н пропілтіоурацилу зумовлює схильність до зловживання алкогольних напоїв.

Джерело: rosbalt.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.