Експерти встановили точну висоту Джомолунгми Автор: Lesly · Опубліковано: 10.04.2010 13:29 · Розділ: Події у світі

Представники Китаю та Непалу нарешті змогли домовитися, якою є висота Евересту. Так, у результаті переговорів у Катманду представники Китаю погодилися з офіційною думкою Непалу, про те, що висота найвищої вершини становить 8848 м над рівнем моря. У свою чергу Непал прийняв китайську позицію про те, що висота твердої породи становить 8844 м.

До цього часу висота найвищої гори світу залишалася спірною. З 1954 року вважалося, що висота Евересту складає 8848 м. Однак, в травні 2005 року китайські альпіністи і дослідники з’ясували, що вершина Джомолунгми (як її називає місцеве населення) знаходиться на 3,7 м нижче, тобто її висота становить 8844,43 м з граничною похибкою 0,21 м.

А в 1999 році фахівці з Національного географічного товариства і Бостонського наукового музею (США), з допомогою супутникових технологій встановили, що висота гори зі сніговою шапкою становить 8850 м. Непал не визнав ці дані і продовжував наполягати на показнику 8848 м.

Вид на Еверест з району Кала-Паттар. Фото взято з сайту wikipedia.org
Вид на Еверест з району Кала-Паттар. Фото взято з сайту wikipedia.org

Після першого зареєстрованого підйому на Еверест, що відбувся 29 травня 1953 року, на найвищу вершину земної кулі піднялися понад 4 тис. людей. Однак, деякі історики переконані, що Еверест був вперше підкорений на три десятиліття раніше.

Сьогодні сходження на найвищу вершину стало популярним туристичним маршрутом, який може пройти практично кожен бажаючий. Крім того, Китай веде будівництво автомобільного шосе до гори, яке буде доходити до базового табору Джомолунгми, розташованого на висоті 5200 м над рівнем моря. Завдяки цьому вершина стане доступною для ще більшої кількості туристів.

Потік бажаючих підкорити найвищу вершину не тільки приносить додаткові кошти в місцевий бюджет, але й веде до екологічної катастрофи: сміття, що залишають туристи на схилах гори, перетворило Еверест на "найбільш високогірне звалище у світі". Крім порожніх банок та пляшок, вони скидають зі схилів використані кисневі балони, мотузки і навіть зламані сходи. У результаті дорога від поселення Лукла до основного табору на горі виявилася просто заваленою сміттям.

Джерело: vokrugsveta.ru


Інші новини розділу