Виведено породу овець, що не потребує стрижки Автор: Lesly · Опубліковано: 10.04.2010 14:35 · Розділ: Події у світі

Фахівці з Південно-Західної Англії вивели нову породу овець, яка не потребує стрижки. З приходом весни шерсть у цих тварин, що тримали назву Exlana, скидається сама по собі в результаті природного линяння.

Нове досягнення селекціонерів дасть можливість вівчарям не витрачати час і гроші на стрижку овець: все, що їм залишатиметься робити, це почекати, поки Exlana полиняють самі. Ватро відмітити, що вовна у цих тварин значно коротша і рідша, ніж у звичайних британських овець. Зазвичай, з однієї вівці стрижії отримують близько 9 кг вовни, а з особини породи Exlana - тільки 500 грамів.

З приходом весни шерсть у Exlana скидається сама по собі в результаті природного линяння. Фото взято з сайту compulenta.ru
З приходом весни шерсть у Exlana скидається сама по собі в результаті природного линяння. Фото взято з сайту compulenta.ru

Нова порода була виведена з використанням імпортованого генетичного матеріалу баранів кількох екзотичних порід, таких як Barbados Blackbelly та St. Croix. Експерти підрахували, що розведення овець Exlana дозволить економити по 8 фунтів стерлінгів на одну особину щорічно, а якщо провести перерахунок на ціле фермерське господарство, то економія буде обчислюватися тисячами фунтів.

Ще однією важливою перевагою нової породи є те, що ці тварини стійкіші до кишкових паразитів і потребують меншої хімічної обробки. Все це робить породу не тільки економною, але й менш шкідливою для довкілля.

Джерело: compulenta.ru


Інші новини розділу