В Росії сигарети пропонують продавати по рецепту Автор: Lesly · Опубліковано: 09.04.2010 13:21 · Розділ: Цікаві факти

Чиновники МОЗ Челябінської області (РФ) направили пропозицію в комітет з охорони здоров'я Ради Федерації поставити всіх курців на наркологічний облік, а сигарети продавати за рецептами, повідомляє "Російська служба новин".

За словами Олексія Корольова, начальника відділу профілактики захворювань міністерства, залежність від нікотину визнана хворобою. А щоб обмежити вільний доступ до сигарет, він пропонує досить радикальні заходи: реалізовувати тютюнову продукцію тільки в аптеках за наявності рецепту.

Купувати сигарети жителям РФ доведеться в аптеці. Фото взяте з сайту chemistryland.com
Купувати сигарети жителям РФ доведеться в аптеці. Фото взяте з сайту chemistryland.com

Представник челябінського мінохоронздоров'я зазначив, що для отримання завітного рецепта на сигарети всім любителям подиміти доведеться стати на облік в наркологічний диспансер. Корольов переконаний, що права людини при цьому порушуватися не будуть. "Людина зможе купити тютюнові вироби, звернувшись до медичної установи де їй буде поставлено діагноз "залежність від нікотину", після чого вона буде отримувати свої сигарети", - пояснив він.

Чиновник вважає, що необхідність ставати на облік змусить більшість курців відмовитися від шкідливої звички тільки через недоступність тютюнової продукції. "Тижнева ломка пройде, і люди забудуть (про сигарети)", - заявив він.

Цю пропозицію, стверджують ініціатори, необхідно затвердити на федеральному рівні, попередньо провівши випробування в одному місті.

На сьогоднішній день в РФ, де паління в громадських місцях заборонено законодавством, нараховується близько 40 мільйонів курців. Крім того, до кінця весняної сесії Комітет Держдуми з охорони здоров'я має намір провести законопроект, який забороняє куріння в особистих автомобілях, а також обмежує рекламу тютюну.

Джерело: medportal.ru


Інші новини розділу