На торги виставлено одну з найцінніших робіт Мунка Автор: Lesly · Опубліковано: 09.04.2010 11:10 · Розділ: Культура

Аукціоний дім Christie's пропонує шанувальникам творчості норвезького живописця і графіка Едварда Мунка придбати одну з найцінніших робіт художника, які залишилися в приватних колекціях, картину "Родючість". Мистецтвознавці оцінили цю роботу в 25-35 мільйонів доларів США, а остаточна вартість стане відомою 4 травня, коли пройдуть торги.

Картина була намальована наприкінці 1890-х, а вже в 1902 році її придбав доктор Макс Лінде, який допомагав художнику "здобути ім’я" у Німеччині. Починаючи з 1918 року "Родючість" перейшла до рук скандинавських колекціонерів і регулярно з’являлася на виставках.

КартинаРодючість - одна з найцінніших робіт художника, що залишилися в приватних колекціях. Фото взято з сайту artdaily.org
КартинаРодючість - одна з найцінніших робіт художника, що залишилися в приватних колекціях. Фото взято з сайту artdaily.org

Експерти припускають, що зображена на картині жінка - це Тулла Ларсен, дочка багатого торговця вином з Осло і наречена Едварда. Відносини дівчини і художника закінчилися в 1902 році, коли Мунк вирішив розірвати заручини. Звичайно, це не обійшлося без сцен: Тулла спробувала застрелитися, а художник, віднімаючи у неї зброю, випадково прострелив собі палець на руці.

Останньою картиною раннього періоду творчості Мунка, що виставлявся на торги, була робота "Вампір"; восени 2008 року її придбали за рекордні 38,1 мільйона доларів.

Джерело: artdaily.org


Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?