На Марсі теж бувають лавини Автор: Lesly · Опубліковано: 08.04.2010 15:49 · Розділ: Цікаві факти

Дослідникам вдалося сфотографувати сходження лавини на Червоній планеті з висоти близько 291 кілометрів. Зафіксувати цю подію вдалося з допомогою зонду Mars Reconnaissance Orbiter (MRO).

Ці знімки були зроблені ще в січні цього року, однак, широка громадськість змогла їх оцінити тільки зараз. На зображенні добре видно хмари пилу, що досягали кілька десятків метрів у висоту, здіймаючись над вершиною урвища. Висота цієї прямовисної скелі складає близько 700 метрів.

Сходження лавин на Марсі мають сезонний характер і відбуваються з підвищенням температур. Фото взято з сайту uahirise.org
Сходження лавин на Марсі мають сезонний характер і відбуваються з підвищенням температур. Фото взято з сайту uahirise.org

Дослідники відзначають, що зроблені на Марсі знімки - далеко не перші фотографії позаземних лавин. На думку фахівців, на Червоній планеті такі явища характеризуються сезонністю: з приходом весни замерзлий вуглекислий газ переходить в газоподібний стан, в результаті чого відкладення на схилах стають нестабільними і відбувається сходження лавин.

Фотографії були зроблені з допомогою обладнаної унікальною оптикою камери HiRISE, розміщеної на борту MRO, що дозволило отримати знімки з досить високою роздільною здатністю. HiRISE здатна зафіксувати об’єкти з висоти 300 кілометрів, розміри яких не менші 30 сантиметрів.

Джерело: lenta.ru


Інші новини розділу