В Лондоні з’явиться маленька "Ейфелева вежа" Автор: Lesly · Опубліковано: 08.04.2010 14:45 · Розділ: Культура

В столиці Великобританії до Олімпіади 2012 року буде збудовано вежу, що хоча вдвічі уступатиме знаменитій Ейфелевій, все ж таки буде вищою за Статую Свободи. В країні з цього приводу вже ходять плітки: спочатку Об’єднаному Королівству вдалося "викрасти" з-під носа французів право на проведення змагань, а тепер британці запозичать ще й концепцію популярного паризького символу.

Ідея зведення маленькоїЕйфелевої
Ідея зведення маленькоїЕйфелевої

Ідея зведення маленької "Ейфелевої вежі" належить меру Лондона Борису Джонсону. Основне завдання, яке він поставив перед архітекторами, - башта була привабливою для туристів. Для відбору найбільш вдалих пропозицій навіть було проведено конкурс, де серед 50 запропонованих варіантів, переміг проект Аніша Капура.

Головним спонсором проекту виступає один з найбільших металургійних магнатів світу індійського походження Лакшмі Міттал, що виділив на втілення в життя цього проекту майже півтори тисячі тон сталі. На честь Міттала буде названо вежу.

Один з найбільших металургійних магнатів світу виділив на втілення цього проекту в життя майже півтори тисячі тон сталі. Фото взято з сайту ostmetal.info
Один з найбільших металургійних магнатів світу виділив на втілення цього проекту в життя майже півтори тисячі тон сталі. Фото взято з сайту ostmetal.info

Башта, на думку лондонського мера стане невід’ємною частинкою сучасного британського мистецтва. А туристи зможуть милуватися не тільки її красою, але й запаморочливими видами на місто, які відкриватимуться з її верхівки.

За попередніми оцінками, будівництво обійдеться в 19 мільйонів фунтів стерлінгів, шістнадцять з яких надасть пан Міттал, решту доведеться викласти міській владі.

Джерело: ostmetal.info


Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?