Для птахів нюх не менш важливий ніж зір Автор: Lesly · Опубліковано: 08.04.2010 13:39 · Розділ: Природа

Дослідники розшифрували геном зебрових амадин – улюблених серед біологів птахів для проведення досліджень, - в результаті чого було встановлено, що нюх відіграє в їхньому житті надзвичайно важливу роль.

Важливим відкриттям сало те, що в геномі птахів містяться близько 500 генів, що відповідають за нюхові рецептори. А в амадин активними (тобто такими, що синтезують білки) є близько 200 генів. Раніше інша група дослідників повідомила, що в курей активні всього близько 70 генів. Беручи до уваги ці дані, науковці прийшли до висновку, що роль нюху в різних птахів неоднакова. Крім того, з’ясувалося, що популярна до цього часу теорія, що птахи в основному покладаються на зір, теж не є об’єктивною.

В щоденному житті птахи покладаються не тільки на зір. Фото взято з сайту s53.radikal.ru
В щоденному житті птахи покладаються не тільки на зір. Фото взято з сайту s53.radikal.ru

Не менш важливо і те, що близько 95 відсотків нюхових рецепторів амадин властиві виключно представникам їхньої родини, що може свідчити про те, що різні види птахів можуть покладатися на абсолютно різні нюхові рецептори. Така організація нюхової системи птахів кардинально відрізняється від аналогічної системи ссавців, у яких левова доля рецепторів є спільною для всіх видів.

До подібних висновків раніше прийшла інша група дослідників, яка використовувала дещо інші методи генетичного аналізу. Зокрема, науковці порівнювали наявність генів нюхових рецепторів у різних видів птахів.

Джерело: last24.info


Інші новини розділу