Вчені дослідили, як мурашки вибирають собі житло Автор: Вікторія · Опубліковано: 27.04.2009 16:10 · Розділ: Цікаві факти

Вченим з Брістольського університету вдалося з'ясувати, яким чином мурахи виду Temnothorax albipennis приймають рішення про вибір нового гнізда для поселення. Пріоритетом є якість нового житла, проте при виборі комахи поводяться не так, як люди, не порівнюють доступні варіанти. В досліді брали участь дев'ять колоній, в кожній з них було від ста до двохсот особин. Колонію мурах поселили у великому ящику розміром 18 на 180 сантиметрів.

Їм на вибір було представлено два варіанти: "поганий будинок" поблизу від старого гнізда і "якісніший будинок", але в кілька метрів дальше. Комахи досліджували обидва варіанти і вибрали другій. Це наводить на думку, що Temnothorax albipennis порівняли і вибрали більш відповідне гніздо, проте на ділі все виявилося не зовсім так. Мурашки керувалися простішим вибором.

Мала частина мурашок (лише 25%) побувала в обох будинках, а значить, теоретично могла їх порівняти. При цьому "поганий" варіант покинуло 41% особин, а "хороший" – лише 3%.

"Кожна мурашка робить лише одну оцінку якості гнізда, їй не потрібно запам'ятовувати те, що вона досліджувала раніше, і порівнювати з тим, що вона бачить перед собою зараз. Таким чином, просту поведінку кожного індивіда замінює пряме порівняння, полегшуючи вибір між варіантами для нового гнізда, в якому оселиться вся колонія", — прокоментував Робінсон.

Якщо порівнювати мурашок з людьми, то виходить, що вони не такі вже прискіпливі покупці якщо їх влаштує якість запропонованого, то вони беруть не торгуючись, не цікавлячись, що ще привабливого є в окрузі.

Джерело membrana.ru


Інші новини розділу